top of page
Sky

חרדות- אפשר לחיות בלעדיהן

חֲרָדָה היא מצב פסיכולוגי ופיזיולוגי בו האדם חש פחד ואי שקט פיזי ונפשי, בשל מחשבה שמשהו רע עומד לקרות. מחשבות מעוררות חרדה עשויות להיות מחשבות הן על איום וסכנה ממשיים והן מדומים, ועשויות להופיע באופן מודע כמו גם שלא במודע. החרדה מתאפיינת בתחושות פיזיות כגון דופק מהיר, נשימה מהירה, הזעה, "גלובוס היסטריקוס", חולשה, רעד ותחושת עילפון/סחרור וכן במתח נפשי, חשש, דאגה  ותחושות פחד. (ויקיפדיה)

לנו במרכז יהב יש שיטה יעילה ויחודית לטפל בחרדות, שתעזור לך להתגבר עליהן ולחזור לשגרת החיים שלך תוך זמן קצר.

חרדות הן לא גזירת גורל ואפשר לחיות בלעדיהן

התקשר/י עכשיו

.שיטת מ.ג.ן - מחשבה. גוף. נפש

שיטת מ.ג.ן הינה שיטה ייחודית לטיפול בחרדות שפיתחנו במרכז יהב. השיטה מורכבת משלוש טכניקות טיפול שונות ועוצמתיות שהשילוב ביניהן עוזר למטופל להגיע לתוצאות בזמן קצר יחסית ומאפשר חזרה לשגרת חיים והתמודדות בהצלחה עם החרדות לאורך זמן.

הנסיון שלנו מראה כי לכל החרדות יש מנגנון פעולה דומה, הבנת המנגנון ודרך הפעולה שלו מאפשרת לנטרל אותו ובכך להקטין משמעותית את תדירות ועוצמת התקפי החרדה.

הייחודיות של השיטה היא בכך שהיא עובדת בשלושה רבדים שונים של התודעה: רובד רגשי, רובד לא מודע ורובד מנטלי.

לכל אחד מהרבדים פיתחנו טכניקות עבודה המבוססות על שיטות טיפול ספציפיות אותן למדנו לאורך השנים.

ברובד הרגשי אנו מטפלים בעזרת פסיכותרפיה דינאמית.

פסיכותרפיה דינאמית היא שיטת טיפול רגשי בעזרתה אנו חושפים את מקור החרדה ומזהים את המנגנון והטריגרים המניעים אותה. כחלק מהתהליך אנו מנתחים את הרגשות, החששות והפחדים הנוצרים בעקבות החרדה ולומדים להתמודד איתם בעזרת תהליך אישי ומותאם למטופל. שיטה זו חוקרת את הקשר בין אירועים שהתרחשו בחייו של המטופל בעבר לבין האירועים בהווה ומלמדת אותנו על הדפוס הרגשי- התנהגותי שהמטופל אימץ לעצמו. הכרת הדפוס מאפשרת לפרק אותו ולבנות דפוס רגשי-התנהגותי חדש.

ברובד הלא מודע אנו מטפלים בעזרת מודעות מכוונת- Guided Vision

Guided Vision (מודעות מכוונת)- הנה שיטת טיפול ייחודית המשלבת בתוכה מספר טכניקות מעולמות הרוח והנפש כגון דמיון מודרך, Retro healing, הרפיה, נשימה מודעת וכלים נוספים. בעזרת שיטה זו אנו יכולים להגיע לרבדים הלא מודעים ולרבדים העל מודעים ולחברם אל המודע. העבודה מתבצעת בהרפיה עמוקה תוך שיתוף מלא של המטופל בתהליך כך שאנו מצליחים לעבור מחסומים רגשיים ונפשיים שבמצב ערות מלאה קשה מאוד ולפעמים אפילו לא ניתן לעבור אותם. ההשפעה של הטיפול בשיטה זו חזקה מאוד והתוצאות מושגות מהר מאוד. לפעמים מספיק טיפול אחד כדי לפרוץ מחסומים שהיו נעולים במשך שנים רבות. חשוב לציין שעל מנת לטפל בשיטה זו יש צורך בקשר בוטח בין המטפל והמטופל ומתן תמיכה רגשית וכלים להתמודדות.

ברובד המנטלי אנו מטפלים בעזרת פרקטיקת התמודדות.

פרקטיקת התמודדות- הנה סדרה של כלים ותרגילים אותם אנו בונים יחד עם המטופל ואשר מותאמים במיוחד עבורו שיעזרו לו להתמודד עם החרדה. המטופל לומד לזהות את התקף החרדה עוד לפני שהוא מתחיל ובעזרת מספר תרגילים אף מצליח לעצור אותו. כמו כן, המטופל לומד להתמדד בצורה טובה יותר עם התקף חרדה שכבר החתחיל, לקצר את משך ההתקף ואת עוצמתו ולחזור לשגרה תוך זמן קצר יחסית.

השילוב בין טכניקות הטיפול השונות הוא שמייחד את שיטת מ.ג.ן ומאפשר למטופל להתמודד עם החרדות ולחזור לשגרת חיים רגילה בזמן הקצר ביותר.

Sky

נעים מאוד, אני מיכל סער

תמונה לאתר_edited_edited_edited.jpg

בעלת תואר שני ובוגרת מסלול פסיכותרפיה במכללת אורנים.

אני מטפלת בילדים, נוער ומבוגרים שזקוקים לעזרה בהתמודדות עם קשיי היומיום. פחדים מלווים את חיינו החל מגיל הינקות והם חלק מתהליך ההתפתחות הטבעי שלנו כבני אדם. במצב רגיל אנו לומדים להתמודד עם הפחדים ולהתגבר עליהם כך שהם לא הופכים לחרדות ולא מהווים קושי מתמשך.  לפעמים משהו בתהליך לא מתרחש כמצופה ואז מתפתחת ומתקבעת חרדה. לעיתים החרדה נוצרת בעקבות אירוע טראומתי ספציפי וידוע ולפעמים אנו לא מודעים לגורם. המסר החשוב היותר שאני מעבירה לכל המטופלים שלי הוא שהמצב הפיך ובר טיפול. לא משנה מה סוג החרדה, עד כמה היא עוצמתית או כמה שנים היא כבר מלווה את המטופל אפשר לשפר את המצב בצורה משמעותית ואפילו להפטר ממנה לחלוטין.

IMG-20230330-WA0002.jpg

צור קשר

סיגליות 47 מעלות תרשיחא

054-7809060

תודה שפנית אלינו

bottom of page