top of page
Sky

כאבים - אפשר גם בלעדיהם

כאב הוא תחושת סבל ואי-נוחות, המחווה על פגיעה ברקמות הגוף וממוקמת באזור מסוים בו. לפי האגודה הבינלאומית למחקר כאב, כאב מוגדר כ"תחושה וחוויה נפשית לא נעימה הקשורה בנזק ממשי או אפשרי לרקמה, או המתוארת במונחים של נזק מסוג זה". (ויקיפדיה)

לנו במרכז יהב יש שיטה יעילה ויחודית לטפל בכאבים, שתעזור לך להתגבר עליהם ולחזור לשגרת החיים שלך תוך זמן קצר.

כאבים הם לא גזירת גורל ואפשר לחיות בלעדיהם

322957347_3338518306423004_5388087177953611062_n.jpg

בתמונה- הרגל שלי בגבס אחרי הניתוח

איך טיפול רגשי בכאב TMS שינה את חיי.

מי שראה אותי בשנים האחרונות בטח שם לב לצליעה שלי. מי שדיבר איתי בשלוש השנים האחרונות בטוח שמע ממני את המילים: כאב ודורבן העקב הרבה יותר מפעם אחת.

היי אני חן ובשנים האחרונות סבלתי מדורבן העקב בשתי הרגליים. הכאבים כלכך החמירו שהיו ימים שכמעט לא יכולתי לדרוך על הרגליים, כל צעד היה מלווה בכאבי תופת וייסורים. אפילו כשסתם ישבתי בסלון ונחתי עם הרגליים למעלה היו תוקפים אותי כאבים שהגוף שלי היה מתכווץ ולפעמים הייתי מתחיל לבכות. יש לי שני ילדים קטנים והם כבר ידעו שאבא לא יכול לרוץ איתם, להרים אותם ולפעמים אפילו סתם לנדנד אותם בנדנדה, כי לאבא כואבות הרגליים.

עכשיו זה לא שאני עדין במיוחד או שיש לי סף כאב נמוך, אני דווקא יודע להתמודד עם כאבים ואני מטפל מוסמך בכמה תחומים ואולי זו הסיבה שמשכתי את הכאבים בכפות הרגליים כלכך הרבה זמן.

האמת שניסיתי כל טיפול שמוכר לרפואה. התחלתי מתרגילים בבית למתיחה של הרצועות, המשכתי לפיזיותרפיה, מדרסים מכל סוג שקיים כולל מידרסי פטנט מיוחדים, טיפול בגלי הלם, שימוש במכשירי לייזר ביתיים, זריקות קורטיזון ישירות לעקב ואפילו עשיתי ניתוח בהרדמה מלאה. ולמרות כל מה שעשיתי הכאבים לא עברו ואפילו החמירו.

בתקופה שאחרי הניתוח הייתי כבר מיואש, הרופא המומחה טען בתוקף שאין סיבה שיהיו לי כאבים אחרי שעברתי ניתוח מוצלח לדבריו, אבל בפועל אני לא יכול לדרוך על הרגליים, לא הייתי מסוגל לנהוג יותר מכמה דקות בלי שיכאב, לקום אחרי מנוחה. הצעד הראשון אחרי מנוחה, אפילו מנוחה קצרה, היה גורם לי להתכווץ מפחד מהכאב שעומד לבוא כשאניח את הרגל על הריצפה. באחד החיפושים שלי אחרי פיתרון נתקלתי בפירסום של קורס למטפלים לטיפול בכאבים כרוניים ממקור רגשי TMS . מיד שלחתי פנייה ותוך כמה שעות כבר הייתי רשום ללימודים. במהלך הקורס נחשפתי לידע עצום ומדהים על מנגנון הכאב, על הדרך בה המוח שלנו מייצר ושולט בכאבים בגוף שלנו ואיך הוא זה שיכול להפסיק אותם. עברתי תהליך מדהים בו נרפאתי מהכאבים שלי, למדתי שיטות לשלוט בכאב והצלחתי לחזור לשיגרת החיים שלי.

אני כותב את זה כי אני יודע שיש עוד אנשים שסובלים מכאבים כרוניים: כאבי גב, כתף קפואה, כאבים בצוואר, מיגרנות, פיברומיאלגיה, כאבי דורבן, סכיאטיקה וכאבים רבים נוספים.

התקשר/י עכשיו

על מנת לטפל בכאב ראשית צריך להבין את המנגנון שלו. ככלל יש לשלול סיבה רפואית לכאב שאינה TMS. ​

TMS היא אבחנה רפואית של כאב ממקור רגשי, כלומר לא נמצאה פגיעה ברקמות שמצדיקה את הכאב, את המשך שלו או את העוצמה שלו. מרגע שהכאב אובחן כ TMS, ניתן לטפל בו בצורה יעילה מאוד ולהפטר ממנו.

השיטה מתאימה לטיפול בכאבים הבאים:

כאבי גב כולל פריצת דיסק

כאבי צוואר כרוניים

כאבי רגליים וכאבי ברכיים

דורבן העקב

כתף קפואה

סכיאטיקה

כאבי ראש ומיגרנה

מעי רגיש/ רגיז

פיברומיאלגיה

מרפק טניס

התקשר/י עכשיו

באילו כאבים ניתן לטפל בשיטה שלנו?

Sky

נעים מאוד, אני חן אלטר מאיר

20230105_112050.jpg

בעל תואר ראשון במדעי החיים מהאוניברסיטה העברית, מטפל רגשי הוליסטי  בכיר בוגר מדיסין קולג', מטפל מוסמך ב TMS- טיפול רגשי בכאב מטעם TMS center ומאמן אישי.

אני מאמין שבכל אחד מאיתנו יש את היכולות והכוחות לרפא את עצמו. לפעמים אנו זקוקים להכוונה, למישהו שיאיר לנו את הדרך או יעזור לנו למצוא בעצמינו את יכולות וכוחות הריפוי, זה תפקידו של המטפל.

כאשר אנו מבינים את המנגנון הגורם להיווצרות הכאב הכרוני ואת הרגשות והפחדים המתלווים לכאב ונוצרים בגינו אנו מבינים גם את הדרך לטפל בכאב ולהפטר ממנו.

בתהליך הטיפול נמצא יחד את הדרך הנכונה עבורך להשתחרר מהכאב ולהמשיך בשגרת החיים שלך.

.שיטת מ.ג.ן - מחשבה. גוף. נפש

שיטת מ.ג.ן הינה שיטה ייחודית לטיפול בכאבים שפיתחנו במרכז יהב. השיטה מורכבת משלוש טכניקות טיפול שונות ועוצמתיות שהשילוב ביניהן עוזר למטופל להגיע לתוצאות בזמן קצר יחסית ומאפשר חזרה לשגרת חיים והתמודדות בהצלחה עם הכאבים לאורך זמן.

הנסיון שלנו מראה כי לכל הכאבים יש מנגנון פעולה דומה, הבנת המנגנון ודרך הפעולה שלו מאפשרת לנטרל אותו ובכך להקטין משמעותית את תדירות ועוצמת הכאבים עד מצב שהכאב נעלם כליל.

הייחודיות של השיטה היא בכך שהיא עובדת בשלושה רבדים שונים של התודעה: רובד רגשי, רובד לא מודע ורובד מנטלי.

לכל אחד מהרבדים פיתחנו טכניקות עבודה המבוססות על שיטות טיפול ספציפיות אותן למדנו לאורך השנים.

ברובד הרגשי אנו מטפלים בעזרת פסיכותרפיה דינאמית.

פסיכותרפיה דינאמית היא שיטת טיפול רגשי בעזרתה אנו חושפים את מקור הכאב ומזהים את המנגנון והטריגרים המניעים אותה. כחלק מהתהליך אנו מנתחים את הרגשות, החששות והפחדים הנוצרים בעקבות הכאב ולומדים להתמודד איתם בעזרת תהליך אישי ומותאם למטופל. שיטה זו חוקרת את הקשר בין אירועים שהתרחשו בחייו של המטופל בעבר לבין האירועים בהווה ומלמדת אותנו על הדפוס הרגשי- התנהגותי שהמטופל אימץ לעצמו. הכרת הדפוס מאפשרת לפרק אותו ולבנות דפוס רגשי-התנהגותי חדש.

ברובד הלא מודע אנו מטפלים בעזרת מודעות מכוונת- Guided Vision

Guided Vision (מודעות מכוונת)- הנה שיטת טיפול ייחודית המשלבת בתוכה מספר טכניקות מעולמות הרוח והנפש כגון דמיון מודרך, Retro healing, הרפיה, נשימה מודעת וכלים נוספים. בעזרת שיטה זו אנו יכולים להגיע לרבדים הלא מודעים ולרבדים העל מודעים ולחברם אל המודע. העבודה מתבצעת בהרפיה עמוקה תוך שיתוף מלא של המטופל בתהליך כך שאנו מצליחים לעבור מחסומים רגשיים ונפשיים שבמצב ערות מלאה קשה מאוד ולפעמים אפילו לא ניתן לעבור אותם. ההשפעה של הטיפול בשיטה זו חזקה מאוד והתוצאות מושגות מהר מאוד. לפעמים מספיק טיפול אחד כדי לפרוץ מחסומים שהיו נעולים במשך שנים רבות. חשוב לציין שעל מנת לטפל בשיטה זו יש צורך בקשר בוטח בין המטפל והמטופל ומתן תמיכה רגשית וכלים להתמודדות.

ברובד המנטלי אנו מטפלים בעזרת פרקטיקת התמודדות.

פרקטיקת התמודדות- הנה סדרה של כלים ותרגילים אותם אנו בונים יחד עם המטופל ואשר מותאמים במיוחד עבורו שיעזרו לו להתמודד עם הכאב. המטופל לומד לזהות את הטריגרים וההתניות שגורמים לכאב עוד לפני שהוא מתחיל ובעזרת מספר תרגילים אף מצליח למנוע אותו. כמו כן, המטופל לומד להתמדד בצורה טובה יותר עם הכאב שכבר החתחיל, לקצר את משך הכאב ואת עוצמתו ולחזור לשגרה תוך זמן קצר יחסית.

השילוב בין טכניקות הטיפול השונות הוא שמייחד את שיטת מ.ג.ן ומאפשר למטופל להתמודד עם הכאבים ולחזור לשגרת חיים רגילה בזמן הקצר ביותר.

צור קשר

סיגליות 47 מעלות תרשיחא

054-7809060

תודה שפנית אלינו

bottom of page